2018 - Topraksiztarim.net - BHK YAPI Güvencesiyle...
Anasayfa / Güncel / Sera Çelik Konstrüksiyon Malzemeleri

Sera Çelik Konstrüksiyon Malzemeleri

Topraksız Sera firması olarak konstrüksiyon sistemlerimizi uluslararası standartlarda imal ediyoruz. Uzun süredir devam Eden Ar-Ge çalışmalarımız ve müşterilerimizle yakın argonomik işbirliğinin sonucu olarak, kendi fabrikamızda sağlamlığı ve dayanıklılığı esas alarak statik hesapları yapılmış uluslararası normlara ve yerel iklim şartlarına göre imalatını gerçekleştiriyoruz.

Firmamız sera çelik konstrüksiyon ve malzemelerini kendi fabrikasında üretmektedir ve tüm dünyaya temin edebilmektedir.

Firmamızda; seranın yapısal özellikleri aşağıdaki etmenlere dikkat edilerek hazırlanır:

1- Işık Geçirgenliği Yüksek Olmalıdır
2- Isı Tüketimi Düşük Olmalıdır
3- Havalandırma Etkinliği Yüksek Olmalıdır
4- Yapısal Dayanımı Yeterli Olmalıdır
5- Mekanik Özellikleri İyi Olmalıdır

KOLONLAR

Taşıyıcı kolonlarımız, kar ve rüzgar yükü dayanıklılığına göre statiği yapılmış yüksek mukavemete sahiptir. Tüm Taşıyıcı Kolonlar ve Ankraj Profillerimiz Sıcak Daldırma Galvanizlidir.

ANA VE ARA MAKAS SİSTEMİ

Makas dizaynımızda yağmur ve kar oluklarında taşma yapmaması için ve sera içerisinde biriken nemin bitki üzerine damlamadan süzülerek yoğunlaşma oluğuna aktarılmasını sağlayan özel bir açı ve biçimde tasarlanmıştır.

Tasarladığımız makas sisteminde yük dağılımının eşit oranda yayılmasını sağlamak için statik değerlendirmeler yaparak, uluslararası normlar göz önüne alınmıştır. Klasik boru sistemi kullanmak yerine daha yüksek atalet momentine sahip oval profiller kullanılarak dayanımı yüksek makas sistemi geliştirdik. Diğer makas sistemlerinden farklı olarak topraksız ve topraklı tarımda kullanılan Gutter Sistemi, bitki halatları gibi ağırlığı fazla yükler makas yay borusuna asılarak oluşacak yükün eşit dağılım sağlanmıştır. Bu sayede genel konstrüksiyon yükü hafifletilmiştir.

Civata – Somun Ve Klipsler

Konstrüksiyonda kullanılan tüm civata Ve somunlar 8,8 Bold kalitede olup fiber somunlar kullanılmaktadır. Yapısal malzeme galvanizli ve çelikten oluştuğu için plastik ve tül montajlarında kullanılan klips yataklarıda sera yapı malzemesiyle aynı özellikte çelik özel klipsleriyle yapılmaktadır. Bu teknik sayesinde plastik ve tül malzemenin sera yapısına sabitlenerek seranın su geçirmezlik özelliği ve rüzgara dayanım kabiliyeti mükemmeldir. Klips yataklarımız rüzgara karşı kaplama malzemesinin yataktan çıkmaması için rüzgar ve klips yatak dayanımları hesaplanarak üretilmektedir.

Oluk Sistemi

Kullandığımız oluk sistemi çok kırımlıdır. Yoğuşma kanalı dizaynı ek klipslerle desteklenir. Örtü veya kaplama iç yüzeyinde buharlaşmadan oluşan damlacıkların yoğuşma oluğuna toplanıp tahliye edilmesini sağlar. Nem kontrolünü ve bitkilerin damlacıklardan korunmasını sağlayarak bitkilerin hastalıklara karşı korunmasını sağlar.

Sıcak Daldırma Galvaniz

Çeliğin 450 derecede ergimiş çinko havuzlara daldırılarak kaplanması işlemidir. Sıcak Daldırma Galvanizli Çelik uzun yıllar korozyondan çeliği korumaktadır

Elektro Galvaniz

Kimyasal alaşımlarla galvanizlenen malzemeye kısmen sertlik kazandıran parlak görünümlü kimyasal bir malzemedir. Sıcak daldırma galvanize nazaran korozyon oluşma süresi daha hızlıdır.

 

Yazı kaynağı: http://www.bhksera.com/tr/sera-celik-konstruksiyon-ve-malzemeleri/

Topraksız Sera

Toprak olmadan yeni teknoloji sera yapımı ve projelendirme hizmetleri.

DETAYLAR

Sera İmalatı

Yurt içi sera imalatı hizmetleri için 7/24 müşteri hizmetlerimize başvurunuz.

DETAYLAR

Sera Sistemleri

En üst teknoloji modern sera sistemleri ile seranızı verimlendirin.

DETAYLAR
2018 - Topraksiztarim.net - BHK YAPI Güvencesiyle...