2018 - Topraksiztarim.net - BHK YAPI Güvencesiyle...
Anasayfa / Güncel / Hidroponik Sera

Hidroponik Sera

Hidroponik sera; topraksız olarak yapılan sera biçimidir. Bitkilerin gereksinimi olan mineraller toprak yerine özel solüsyonlar aracılığıyla karşılanarak sağlanır. Bu şekilde bitkilerin besin solüsyonları kullanılması ile gelişerek üremeleri ortaya çıkar.

Kum, turba, vermikülit, Hindistan cevizi, perlit, kaya yünü veya genleştirilen kil agregası nem tutma sağlayarak bitkilerin seralarda sağlıklı olarak yetiştirilmesine ortam teşkil eder. Bitkiler aldıkları doğal mineraller ve doğa yapısı ile hem hızlı bir şekilde büyümekte hem de kaliteli ve lezzetli mahsuller ortaya çıkarmaktadır.

Türkiye’de hidroponik seralar birçok işletmeci tarafından çok fazla tercih edilerek ürün yetiştirme ve ihracata yönelik olarak tarım yapmaya olanak verir. Hidroponik seralar kullanım açısından avantajlı olarak popüler bir şekilde artmış, kaliteli ve sağlıklı bir üretim gerçekleştirilmesi konusunda ön sıralara yükselmiştir. Bitki kalitesi ve ürün verimi açısından yüksek avantaja sahip sistemlerdir.

Hidroponik sera sistemleri tecrübe, bilgi ve kalite gerektiren yapılardır. Hizmetinizi doğru yerden alın ve uzun ömürlü, verimli seralar ile işletmenizi geliştirin.

İşlem detayları ve uygulama bilgileri için 7/24 müşteri hizmetlerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Topraksız Sera

Toprak olmadan yeni teknoloji sera yapımı ve projelendirme hizmetleri.

DETAYLAR

Sera İmalatı

Yurt içi sera imalatı hizmetleri için 7/24 müşteri hizmetlerimize başvurunuz.

DETAYLAR

Sera Sistemleri

En üst teknoloji modern sera sistemleri ile seranızı verimlendirin.

DETAYLAR
2018 - Topraksiztarim.net - BHK YAPI Güvencesiyle...